SPEŁNIONA MAMA

 Jak pozbyć się poczucia winy i nie wpaść w sidła wypalenia macierzyńskiego?

Proces mentoringowy ONLINE 

Jeśli mimo starań i ogromnych chęci, nie udaje Ci się być mamą, jaką chciałabyś być i pojawiają się w Tobie wyrzuty sumienia to wiedz, że DOSKONALE WIEM, CO CZUJESZ. Wielorkotnie byłam w tym miejscu. Nie pomagała znajomość metod wychowawczych, ani zgłębianie poradników. Nie pomagała wiedza o tym, czego potrzebuje dziecko ani o tym, jak być dobrym rodzicem. Paradoksalnie wszystko to, czego się dowiadywałam, by być lepszą mamą, pogłębiało moje wyrzuty sumienia, kiedy reagowałam w sposób, którego nie chciałam. Wystarczyło, gdy raz straciłam cierpliwość, nakrzyczałam na dziecko, nie wysłuchałam wystarczająco uważnie, zbagatelizowałam to, co ono czuje, od razu pojawiały się myśli – co ze mnie za matka…

A gdybym Ci powiedziała, że wiem, jak wychować dziecko na samodzielnego, sprawczego i świadomego swojej wartości człowieka, bez konfrontowania się z destrukcyjnym poczuciem winy, mimo popełnianych błędów?

Czujesz, że droga rodzicielstwa bliskości, którą wybrałaś, jednak nie odpowiada Twoim oczekiwaniom i nie wiesz, czym je zastąpić?

Chcesz poznać alternatywę do metod autorytarnych?

Nie wiesz, co robić? Każda książka daje Ci inną radę?

Czujesz się bezradna, bo współczesne metody nie działają i nie widzisz wyjścia sytuacji?

Wiesz doskonale, co służy Twoim dzieciom lecz nadal reagujesz schematycznie, kiedy do głosu dochodzą trudne emocje? 

Czujesz się przeładowana wiedzą lecz mimo to nie umiesz odpuścić jej poszerzania, bo obawiasz się, że nie zapewnisz dzieciom wszystkiego, czego potrzebują?

Wstydzisz się, bo obiecywałaś sobie, że nie będziesz jak Twoi rodzice, a zdarza Ci się reagować jak oni?

Wokół słyszysz zadbaj o siebie, więc dbasz o swój czas wolny, ale jak wracasz do domu, dzieci niemal natychmiast rozładowują Twoje naładowane baterie?

Czujesz się wyczerpana i coraz częściej przechodzisz w tryb przetrwania – byle do wieczoru… byle do weekendu, itd.

Jesteś tak zmęczona byciem mamą, że nie masz już siły szukać nowych metod i strategii?

Nie przestajesz analizować, że coś mogłaś zrobić lepiej, inaczej…?

Wiesz doskonale, co służy Twoim dzieciom ale coraz częściej brakuje Ci mocy, by po to sięgać?

 Doskonale Cię rozumiem, byłam w tym miejscu.

Przytłoczona lecz mimo tego nie potrafiąca odpuścić!

Miałam tyle planów o tym, jak będzie wyglądała moja rodzina. Wszystko miałam zaplanowane jeszcze przed ciążą. Baaaa ja już w wieku nastoletnim, kiedy czułam się tak bardzo nierozumiana przez własnych rodziców, wiedziałam, jaką mamą pragnę być. 

Czytałam poradniki, uczyłam się bycia mamą i wszystko „wzięło w łeb”, kiedy tą mamą zostałam. Okazało się, że życie, które sobie wymyśliłam, zupełnie nie przypomina prawdziwego. Zderzenie tego, jak jest, z tym, jak to sobie wyobrażałam, spotkało mnie z frustracją, złością i rozczarowaniem, których nie zakładała moja wizja rodziny. 

Byłam zrezygnowana i zupełnie nieprzygotowana na reakcje, których się bałam. Traciłam cierpliwość i nie pomagała znajomość metod wychowawczych, ani metody z  poradników. Nie pomagała wiedza o tym, czego potrzebuje dziecko ani o tym, jak być dobrym rodzicem. Paradoksalnie wszystko to, czego się dowiadywałam, by stawać się coraz lepszą mamą, w tych trudnych momentach pogłębiało wyrzuty sumienia.

Niestety często zdarza się, że im więcej wiemy, tym większe stawiamy sobie wymagania. Znam wiele rodzin, w których zwiększająca się świadomość, staje się kością niezgody między rodzicami. W wielu rodzinach prowadzi to do ogromnej samotności zarówno dzieci, jak i rodziców.

Mimo, że od czasów,kiedy byłam tak bardzo pogubiona, minęło 13 lat, doskonale pamiatam, że rollercoaster emocjonalny zdawał się nie mieć końca. Za każdym razem, gdy już wydawało mi się, że całkiem dobrze mi idzie, przychodził moment, który wszystko przekreślał. Każda taka wpadka wymazywała z mojej głowy chwile, kiedy było dobrze, przez co niemal non stop zaczynałam wszystko od początku.

Nie musi tak być.  Stworzyłam kurs dzieki któremu:

1. Zdobędziesz wiedzę, której potrzebujesz, by wychować szczęśliwego, samodzielnego, sprawczego i świadomego swojej wartości młodego człowieka
W świecie współczesnego rodzicielstwa większość źródeł kieruje tą samą wiedzę do rodziców i osób pracujących z dziećmi i to jest błąd. Rodzice nie potrzebują wiedzieć tego, co wiedzą specjaliści, ponieważ ich relacja z dzieckiem bazuje na więzi i miłości. Przeładowując rodziców wiedzą o rozwoju dzieci przyczyniamy się do rosnącego wypalenia rodzicielskiego, które odbija się na kondycji psychicznej dzieci i młodzieży.

2. Uporządkujesz wiedzę, którą już posiadasz i będziesz miała jasność, które z tych informacji nie wspierają relacji RODZIC-DZIECKO
Bez względu na to, jaka jest Twoja świadomość w obszarze rodzisielstwa, przechodząc przez kurs uporządkujesz to, co wiesz i zyskasz jasność, których z tych informacji potrzebujesz jako mama, a które zamiast Cię wspierać wzbudzają coraz większe poczucie winy i wyrzuty sumienia.

3. Zachowasz równowagę między posiadaną wiedzą i autentycznością
Rodzice przeładowani wiedzą, gubią w relacji z dziećmi AUTENTYCZNOŚĆ, która powinna być fundamentem. Brak autentyczności rodziców powoduje ogromną samotność dzieci i w znacznym stopniu przyczynia się do pogarszającego się stanu psychicznego dzieci i młodzieży.

Kurs oparty jest na 4 wartościach do których inspirował rodziców Jesper Juul, duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Zawdzięczamy mu odejścia od wychowania autorytarnego opartego na karach i nagrodach. Choć nazwisko Juula jest dzisiaj znane w kręgach rodzicielstwa i wielu edukatorów się na niego powołuje, BŁĘDNIE uzupełniają oni to, co zaproponował rodzicom Jesper Juul o metody wychowawcze, których nie znajdziecie w jego książkach. Nie ma ich tam, bo każda metoda przekreśla to, o co chodziło w podejściu, do którego zaprosił on rodziców.

W kursie przeprowadzę Cię przez proces wdrażania tego, do czego zapraszał nas Jesper Juul. Krok po kroku wprowadzę Cię w świat równej godności, odpowiedzialności, integralności osobistej i autentyczności.

Od 2016 roku jestem trenerką fundacji Family-Lab, założonej przez Jespera Juula.  Zaproponowane przez niego podejście cenię przede wszystkim za przywództwo, które bardzo często gubimy podążając za nurtami współczesnymi. Rodzice z którymi spotykam się w swojej pracy mówią – jak czytał_m jego książki czuł_m, że to nie pasuje do rodzicielstwa bliskości, ale zignorował_m to uczucie i zawierzył_m źródłom, które się na niego powoływały.

Kurs jest procesem praktycznego zastosowania tego, do czego zaprosił rodziców Jesper Juul. Poznasz kroki, jak wdrożyć wartości do swojej codzienności, bez uciekania się do metod wychowawczych, które nie przynoszą zamierzonych rezultatów.

To, czego dotąd brakowało Ci w książkach, znajdziesz w lekcjach kursu „Mama wolna od poczucia winy”

Korzyści, które odniesiesz

Poznasz ALTERNATYWĘ dla rodzicielstwa bliskości  – rodzicielstwo bliskości oraz metody współczesne, bazują na przeciwieństwach do metod autorytarnych i jak to z przeciwieństwami bywa, są jak druga strona tej samej monety. Pogłębiają niskie poczucie własnej wartości, zamiast wyposażać nasze dzieci w to, czego my nie otrzymaliśmy we własnym dzieciństwie.

Odzyskasz wpływ na to, jak chcesz być w relacji z dzieckiem – pewnie wielokrotnie słyszałaś dotąd, jak powinnaś się z dzieckiem bawić, co mówić, jak spędzać wolny czas, itd. W kursie być może pierwszy raz spojrzysz na to, jak Ty chcesz być w relacji z dzieckiem, a nie jak powinnaś być.

Odsiejesz ziarno od plew – każda metoda wychowawcza i każda książka, proponuje dzisiaj rodzicom coś innego. 13 lat temu tak bardzo pogubiłam się w tym wszystkim, że teraz wiem doskonale, jak trudno wybrać to, co jest naprawdę wspierające. Po kursie będziesz miała jasność, co Wam jako rodzinie służy, a co brzmi pięknie, ale nie wspiera Waszych relacji. Zobaczysz, że to, czego szukasz w tych wszystkich poradnikach, tak naprawdę jest bliżej, niż myślisz.

Odzyskasz poczucie sprawczości –  poczujesz, że masz wiele do powiedzenia, że to Ty kształtujesz swoją rodzinę. Będziesz czuła,  że orientujesz się w sytuacji.

Przestaniesz panicznie reagować na zawirowania, których doświadczacie – spokój i zaufanie do siebie, stanie się Twoją największą siłą.

Uporządkujesz świat metod i strategii, które dotąd poznałaś i które starasz się stosować – odrzucisz przeważającą większość z nich i dzięki temu poczujesz się uwolniona. Wyobraź sobie, że robisz porządek w szafie, do której dotąd wrzucałaś różne przedmioty. Moment, kiedy otwierasz tę szafę i widzisz panujący w niej ład, doskonale oddaje to, co poczujesz, uczestnicząc w kursie.

Zyskasz jasność, czego potrzebujecie i Ty i Twoje dziecko, a co nie wspiera Waszej relacji – w świecie przeładowanym wiedzą, ważną kompetencją staje się umiejętność odrzucania tego, co nam nie służy. Po tym kursie będziesz miała w tym temacie absolutną jasność.

Praktyka, praktyka, praktyka – w kursie nie znajdziesz teorii, której jako rodzic nie potrzebujesz i której i tak, jak przychodzi co do czego, nie potrafisz przełożyć na działanie. Każda lekcja prowadzi Cię krok po roku przez działania, które potrzebujesz podjąć, by budować z dzieckiem relację opartą na więzi i miłości. Dzięki temu przechodząc przez kurs, będziesz miała przepracowane 93% tego, z czym się mierzysz jako mama.

Zobacz, co mówią uczestniczki

Z czego składa się kurs

Dołączając do kursu, wykupujesz 6-miesięczny dostęp do nagrań, w których pokazuję Ci, na czym w PRAKTYCE polega rodzicielstwo oparte na 4 wartościach do których inspirował Jesper Juul:

 • równa godność rodziców i dzieci,
 • autentyczność,
 • odpowiedzialność,
 • integralność osobista.

Kurs to 8h PRAKTYCZNEJ WIEDZY O TYM jak „ROBIĆ taką świadomą relację z dzieckiem”. Odpowiadam w nim na pytanie, czym jest świadoma relacja z dzieckiem, ale przede wszystkim odpowiadam na pytanie – jakie konkretne działania podejmować, by to o czym wiesz na teoretycznym poziomie, przełożyć na praktykę i konkretne działanie.

Kurs jest tak jakby wpisany w Twoją macierzyńską codzienność. Wszystko to, co składa się na Twoją rolę mamy, zostało tutaj wykorzystane.

Nie potrzebujesz teorii, potrzebujesz PRAKTYKI i taki jest ten kurs!

Zakres tematyczny kursu:

MODUŁ 1 Jak wspierać rozwój zdrowego poczucia własnej wartości?
 • Krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces wspierania poczucia własnej wartości Twojego i Twojego dziecka.

Rodzice pragnący stworzyć swoim dzieciom dzieciństwo, w którym one będą miały szansę wypracować to, czego oni nie wypracowali w swoim dzieciństwie, potrzebują dostrzec wzajemność tej wymiany. W praktyce oznacza to, że jeśli chcą wspierać poczucie własnej wartości swoich dzieci, potrzebują dostrzec, że ich dorosłe poczucie własnej wartości również potrzebuje wzrastać. 

MODUŁ 2 Co z tą złością? Jak reagować na zachowania agresywne?
 • Dowiesz się, czym różni się przemoc od agresji.
 • Nauczysz się reagować na zachowania agresywne w sposób, który prowadzi do zdrowia psychicznego.
 • Dowiesz się, jak reagować na agresję, by dziecko miało szansę uczyć się wyrażać ją w konstruktywny sposób.
 • Dowiesz się, czym jest autoagresja
MODUŁ 3 Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem

 

 • Nauczysz się odmawiać dziecku w sposób, którego ono potrzebuje, by zdrowo się rozwijać.
 • Dowiesz się, dlaczego słowo NIE w relacji z dzieckiem jest takie ważne.
 • Zrozumiesz dlaczego praktykowane dzisiaj przez rodziców nadmierne tłumaczenie nie jest tym, czego w relacji z rodzicami potrzebują dzieci.
MODUŁ 4 Jakiego przywództwa potrzebują dzieci?
 • Przeprowadzę Cię przez proces odzyskiwania lub obierania przywództwa w Twoim domu.    

Jeśli pragniesz poznać rodzicielstwo, które nie jest ani modelem autorytarnych ani współczesnym/bliskościowym, to jesteś w DOSKONAŁYM miejscu. Pokażę Ci, jak przewodzić dziecim, bez sięgania po te najpopularniejsze dzisiaj podejścia. Przechodząc przez kurs będziesz miała jasność, na czym powinna polegać Twoja rola w rodzinie, by dzieci mogły od Ciebie czerpać.

Rodzice z którymi miałam przyjemność pracować mówią – jesteś przeciwwagą do rodzicielstwa bliskości i jednocześnie w bardzo czytelny sposób pokazujesz jak odejść od metod autorytarnych.

9 grupowych spotkań mentoringowych ONLINE

Podczas tych spotkań będziesz konfrontowała się z tymi częściami w Tobie, które nie pozwalają Ci być w relacji z dzieckiem w sposób, do którego zapraszam w kursie. Odblokujesz uwięzione w ciele emocje i pogłębisz rozumienie nagranych lekcji. Pomogę Ci rozwinąć Twoje możliwości i odkryć zasoby, które nosisz w sobie. Odbędziesz fascynujący proces rozwoju swoich kompetencji rodzicielskich.

Wiedzę, którą posiadam zawdzięczam naukom Jespera Juula, dziesiątkom czytanych rocznie książek, a także setkom godzin spędzonych na wykładach i rozmowach z moimi mentorami. Juul rozpoczął moje odchodzenie od metod autorytarnych, później pojawiły się inne nazwiska, wśród nich Gabor Matè, Alice Miller,  Daniel J. Siegel, Jacek Rydlewski i wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić. 13 lat temu zaczęłam wdrażać do swoich relacji z trójką moich dzieci, to o czym czytam. Na tym doświadczeniu bazuje kurs. Nie skupiam się w nim na treściach teoretycznych, tylko na działaniu, którego potrzebujesz, by wdrażać zmiany do swojej codzienności. 

Gotowa na rewolucję, która wzniesie Twoje macierzyństwo na wyżyny?

NATYCHMIASTOWY DOSTĘP, DO KURSU

 „Mama wolna od poczucia winy” 

 • 8 h nagrań podzielone na lekcje, które bardzo łatwo wdrażać do swojej codzienności
 • Materiały pdf do pracy własnej
 • 9 spotkań mentoringowych w grupie ONLINE

1970 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego kurs kierowany jest tylko do mam, a nie do obojga rodziców?

Mówiąc najprościej – ponieważ jestem kobietą i mam pojęcia, jak być wystarczająco dobrym ojcem. Wiem, jak być mamą i tą wiedzą dzielę się w kursie. Nie mam wątpliwości, że panowie powinni uczyć sie ojcostwa od meżczyzn.

Czym różni się ten kurs od kursu "Relacja według Jespera Juula"?

„Relacja według Jespera Juula” – w tym kursie poznajesz 4 wartości, do których zapraszał rodziców Jesper Juul. Tutaj w 5 lekcjach przedstawiam Ci wiedzę teoretyczną, której potrzebujesz, by nie powielać metod autorytarnych, ani nie wpadać w te współczesne nadmiernie przyzwalające i bliskościowe. W tym kursie oprócz teorii, znajdziesz również przykłady z rodzicielskiej codzienności, które wykorzystuję do zobrazowania aspektów teoretycznych.

Ten kurs kierowany jest do rodziców, zarówno do ojców, jak i do matek.

 

„Mama wolna od poczucia winy” – w tym kursie nie skupiam się na teorii tylko na praktycznym zastosowaniu jej w macierzyńskiej codzienności. Tutaj prowadzę cię krok po roku, jak to, co znasz z teorii wdrażać do relacji z dzieckiem. Ten kurs to praktyka bycia mamą, której bliskie jest podejście zaproponowane przez Jespera Juula.

 

Ten kurs kierowany jest tylko do mam.

Dlaczego dostęp do kursu otrzymuję tylko na 6 miesięcy?

Opowiem Ci żart:

Przyjaciółka mówi do przyjaciółki – W zeszłym tygodniu minęło sześć miesięcy od momentu, w którym zapisałem się na siłownię. Wciąż nie widzę efektów. Jutro pójdę tam wreszcie osobiście zobaczyć, w czym jest problem! 

No właśnie od samego zakupu karnetu nic się nie zmieni, potrzebne jest działanie i z udziałem w kursie jest dokładnie tak samo. Ograniczony czas dostępu ma zmobilizować Cię do tego, by ten kurs przepracować. Jest to jednocześnie wystarczający czas, by wdrożyć do swojej codzienności to, do czego w kursie zapraszam. Jeśli się zaangażujesz, po tym czasie, nie będziesz potrzebowała do niego wracać dłużej. Powiem Ci więcej, nie będziesz potrzebowała uczestniczyć w żadnych innych kursach 🙂

Czy ma znaczenie w jakim wieku są moje dzieci?

Kurs kierowany jest do mam dzieci w wielu 18 mcy+

Czy to kurs dla mnie? Czy będę w stanie go wdrażać w życie?

To kurs dla każdej mamy, która pragnie budować z dzieckiem świadomą relację opartą na równej godności. 

Jeśli szukasz alternatywy dla rodzicielstwa bliskości i nie chcesz stosować metod autorytarnych to w tym kursie znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz.

Czy dostanę fakturę?

Tak wystawiam faktury. W tym celu zaznacz w koszyku chęć otrzymania faktury i podaj dane. Fakturę otrzymasz na adres mailowy podany przy rejestracji.

Czy dostęp do lekcji kursu otrzymam od razu po zakupie?

Tak. Dostęp do nagrań otrzymasz od razu po zaksięgowaniu przez nas Twojej wpłaty. Wszystkie lekcje wraz z instrukcją, jak pracować z kursem, są nagrane. Wiem, jak trudno będąc mamą zaplanować coś i mieć pewność, że jakaś nagła sytuacja nie pokrzyżuje nam planów. Właśnie dlatego to Ty decydujesz, kiedy usiądziesz do kursu. Dzięki nagraniom możesz też w dowolnym momencie przerwać oglądanie i wrócić do niego, gdy znowu będziesz miała na to czas.

error: Nie kopiuj!