Macierzyństwo na własnych zasadach

Proces terapeutyczny ONLINE 

 • Czujesz, że Twoje życie dzieli się na to sprzed urodzenia dzieci i na to, które nastało po ich przyjściu na świat? 
 • Kochasz swoje dzieci najbardziej na świecie , chcesz dla nich wszystkiego, co najlepsze, ale  jednocześnie chciałabyś poczuć więcej niezależności? 
 • Tęsknisz za czasami, kiedy nikt nie mówił Ci, co powinnaś, a czego nie powinnaś robić?

Pokażę Ci, jak odzyskać równowagę. Stać się kobietą, która ma dzieci i przestać być, tylko i wyłącznie matką.  Bo gdy Ty rezygnujesz z siebie „dla dobra dziecka”,nie służy to ani Tobie, ani jemu. Twoje dziecko potrzebuje mamy, która sama dla siebie jest ważna. Gdy Ty jesteś dobra dla siebie, dziecko uczy się, jak nie rezygnując siebie, tworzyć pełne miłości relacje.

Odzyskaj w sobie kobietę, która ustąpiła miejsca matce, gdy na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko.

Starasz się być mamą obecną, której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza, mimo to nadal czujesz, że powinnaś robić więcej?

Nie czujesz się wystarczającą i dość dobrą mamą taka, jaka jesteś?

Wstydzisz się, bo schematyczne reakcje wdzierają się do Twojej codzienności mimo, że próbowałaś już niemal wszystkich sposobów, by się ich pozbyć?

Jako mama i jako kobieta nie wierzysz w siebie, nie ufasz swojej intuicji i brakuje Ci pewności siebie?

Porównujesz się do innych matek i wraca do Ciebie poczucie, że one radzą sobie lepiej?

Włożyłaś dotąd dużo energii w swój rozwój, lecz nadal zarzucasz sobie, że nie wszystko robisz, tak jak byś chciała?

Masz natłok myśli, czy napewno robisz wszystko, by Twoje dzieci dostały to, na co zasługują?

Twoje macierzyństwo przepełniają obawy, lęk i strach o szczęście i zdrowie Twoich dzieci?

Martwisz się o przyszłość swoich dzieci i nie potrafisz zaznać spokoju?

Wiesz doskonale, co służy Twoim dzieciom i czujesz się winna, że zdarza Ci się reagować schematycznie?

Nie przestajesz analizować, że coś mogłaś coś zrobić lepiej, inaczej…?

Jesteś zmęczona ciągłym zastanawianiem się, czego jeszcze potrzebują Twoje dzieci, by zdrowo się rozwijać?

 Doskonale Cię rozumiem, byłam w tym miejscu.

 Zamartwiałam się, zmagałam z poczuciem winy i wstydu, szczególnie wtedy, gdy reagowałam w sposób, który nie wpisywał się w moje wyobrażenia rodziny, którą chciałam tworzyć. Pamiętam, że bez względu na to, jak bardzo się starałam, zawsze przychodził moment, który wszystko przekreślał. Te sytuacja wzmagały lęk, że nie daję dziecku tego, co najlepsze. Wszystko to przekładało się na moje małżeństwo. Kontrolowałam swojego męża, czy właściwie zwraca się do naszego syna, czy dobrze się z nim bawi. Inwestowałam dużo energii w to, by zaczął czytać poradniki, które ja czytałam.

Z męża i żony staliśmy się rodzicami, których łączyło tylko dziecko i obowiązki z nim związane. 

Mniej więcej w okolicach 3 urodzin naszego najstarszego syna, gdy na świecie był już nasz drugi syn, stawało się dla mnie jasne, że albo zacznę akceptować to, jacy jako rodzina jesteśmy z całym tym krzykiem, impulsywnością i  niedoskonałościami, albo przepłacę to zdrowiem i rozpadem małżeństwa. Wtedy wiedziałam też już, że muszę zacząć od siebie. Byłam jedyną osoba, na którą miałam wpływ.

Zaczęłam uczyć się miłości do siebie. Zamiast próbować zmienić siebie w spokojniejszą, cierpliwszą i bardziej opanowaną, zaczęłam uczyć się życzliwości wobec siebie i tego, jaka jestem. Zrozumiałam, że jeśli ja siebie nie pokocham, nikt za mnie tego nie zrobi. Zrozumiałam, że muszę przestać szukać akceptacji na zewnątrz, że tylko samoakceptacja, jest w stanie wyzwolić mnie od wstydu, lęku i obaw  o przyszłość naszych dzieci.

Podczas podróży w głąb siebie, wszystko to, co stanowiło przeszkodę, stało się dla mnie kluczem do odzyskania prawdziwej siebie. Podczas tej podróży uwolniłam się od klatek przekonań, w których utykałam, gdy świat wokół mówił mi, jaką mamą powinnam być. Polubiłam siebie!       

Na bazie swoich wieloletnich doświadczeń stworzyłam kurs, w którym krok po kroku prowadzę Cię OD postrzegania siebie jako mamy/kobiety, która musi się zmienić, DO prawdziwego przyjęcia siebie taką, jaka jesteś.

 

Pokażę Ci, jak spotkać się z prawdziwą sobą. Dzięki temu spotkaniu zaczniesz budować z dziećmi relacje oparte na więzi. Nauczysz się pytać siebie – czego ja chcę? Co jest dla mnie ważne? Jesper Juul powiedział, że dając życie dzieciom, dostajemy szansę, by odzyskać swoje. Chodzi o to, by odzyskać to, kim byłybyśmy bez łatek nałożonych na nas w dzieciństwie. Chodzi też o to, by nie nakładać na siebie kolejnych, nawet tych narzucanych przez nowoczesne macierzyństwo.

Najlepszym dowodem na to, jak bardzo dzisiaj nam wszystkim brakuje relacji, jest kryzys, którego doświadczamy. Dzieci oraz młodzież są coraz bardziej zagubieni.  

Decydując się na podróż, do której Cię zapraszam, korzyści odniesiecie wszyscy i Ty i Twoje dzieci.

Korzyści dla Ciebie:

 • zyskasz spokój i zaufanie do siebie,
 • pogłebisz wiedzę o wpływie Twojego dzieciństwa na teraźniejszość,
 • wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości,
 • wzrośnie Twoja pewność siebie jako mamy i jako kobiety,
 • wzrośnie Twoja samoakceptacja i uwolnisz się od konieczności odgrywania roli kogoś, kim nie jesteś,
 • odzyskasz kontakt z emocjami, które zablokowałaś w dzieciństwie,
 • nauczysz się pracować ze swoją złością (a nie blokować),
 • nauczysz się szukać odpowiedzi w sobie, a nie w źródłach zewnętrznych,
 • poczucie wstydu i wewnętrzny krytyk przestaną determinować Twoje działania, 
 • odkryjesz różnicę między matką, a kobietą, która ma dzieci,
 • odzyskasz poczucie sprawczości.

Pokochaj siebie i bądź dla siebie dobra.

Korzyści dla dziecka:

W przypadku dzieci chodzi o to, by one nie utraciły siebie. 

 • Dzieci tracą siebie, gdy rodzice skupiają się na nich. Nie ma znaczenia, czy robią to w sposób autorytarny (jak będziesz grzeczna, to nie będziemy musieli cię karać), czy w ten nowoczesny bliskościowo-przyzwalający (widzę, że jesteś zła i jest ci przykro). Jeśli zamiast na sobie, skupiamy się na dzieciach, one tracą kontakt ze sobą. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy za naszymi działaniami kryje się ogromna miłość i chęć zapewnienia dziecku wszystkiego, co najlepsze. Towarzyszy nam wtedy poczucie spełnienia (jestem fajną mamą). Jednak ono nie otrzymuje przestrzeni, by doświadczać siebie. Natomiast, gdy skupiasz się na odzyskiwaniu siebie, oddajesz dziecku tą przestrzeń. Ono potrzebuje jej, by wzrastało jego poczucie własnej wartości.
  • Dowiaduje się wtedy, kim jest.
  • Wzrasta jego świadomość tego, co wnosi do Waszej rodziny. Czuje się jej ważną częścią.

Co wyróżnia ten kurs od innych dostepnych na rynku

To 1 w Polsce kurs,

który skupia się na Tobie jako kobiecie, która ma dziecko, a nie na Twojej roli mamy. Tutaj prowadzę Cię ścieżką, na której w tu i teraz, zaczynasz podejmować inne decyzje w relacji z dzieckiem i równocześnie docierasz do emocji, które są wynikiem zmiany schematów działania i przekonań, które dotąd determinowały Twoje macierzyńskie działania. 

Magia tego kursu polega na tym, że pokazuję Ci w nim drogę do Twojego wnętrza, a Ty podążając tam, zaczynasz decydować inaczej niż dotychczas. Nie stajesz się jakaś, po prostu krok po kroku odzyskujesz siebie.

Opinie Uczestniczek

Dotąd poprowadziłam tą drogą 15 uczestniczek (+5 uczestniczek wersji pilotażowej). 

Tamara

Kaśka nie mówi o pomysłach na życie, tylko o życiu – takim, jakie ono jest. Mówi do prawdziwych kobiet – ze wszystkimi naszymi staraniami, wyobrażeniami na swój temat, ale też niedoskonałościami. Mówiąc w ten sposób, obejmuje te niedoskonałości akceptacją, która ma szansę udzielić się słuchaczkom tego kursu – kobietom, które spędziły już wystarczająco dużo czasu na staraniu się, aby stać się kimś innym, lepszym. To kurs dla kobiet, które są już gotowe, aby zostać tym, kim są i taką siebie traktować z życzliwością. Struktura tego kursu jest zupełnie nieoczywista – widać, że powstała organicznie, na podstawie doświadczenia, a nie wymyślonej koncepcji. Po wysłuchaniu całości ciało mówi wyraźnie: to ma sens! Nawet jeśli głowa czasem protestuje…

Julka

Kurs dla mam to niezwykłe spotkanie. Spotkanie z Kaśką, spotkanie z własną przeszłością, spotkanie ze sobą tu i teraz. Będąc zanurzoną w teraźniejszości, w bezpiecznych ramionach Autorki, mogę szukać tego, co utraciłam kiedyś; jednak bez poczucia osamotnienia. Stworzyć przestrzeń tak bezpieczną, spokojną, nie oceniającą  i  jednocześnie: tak wspierającą, budującą bez napięcia i presji… mogła tylko Kaśka Kubiczek. Czuję wielki szacunek i wdzięczność za ten projekt, za podzielenie się ze światem tym, co najważniejsze. Za ukierunkowanie mnie na… mnie i na moje szeroko pojęte zdrowie i szczęście.

Maria

Kurs bardzo szybko przestał być dla mnie kursem wyłącznie o macierzyństwie. Był (i jest nadal, bo cały czas do niego wracam) spotkaniem ze sobą samą. Każda wysłuchana lekcja i każde spotkanie online otwierały mi oczy i serce na możliwości, o których wcześniej mi się nie śniło, ale też na rzeczy trudne, które „niezaopiekowane” nie pozwalały mi ruszyć się z miejsca. Mam poczucie, że kurs otworzył przede mną nową drogę, którą z ufnością i ciekawością zaczynam kroczyć. Nie wiem, ile razy dziękowałam w myślach Kasi za ten kurs, a sobie za decyzję, by w nim uczestniczyć.

Beata

Polecam kurs każdej mamie, która czuje się styrana macierzyństwem, ma dość bycia ekspertką w każdej dziedzinie, bycia idealną mamą, słuchania rad ekspertów jak należy postępować z dzieckiem. To wszystko doprowadziło mnie do skrajnego wyczerpania, a zadbać o siebie nie potrafiłam. Ten kurs jest cudowny, bo w końcu pokazuje jak skupić się na sobie, na swoich uczuciach, jak rozpoznać swoje potrzeby, co mówi do nas nasze ciało. Techniki uważności, oddechu, obserwacji swojego ciała oraz wartościowe, uwalniające od własnych przekonań treści bardzo pozytywnie wpłynęły na moje postrzeganie macierzyństwa i codzienności. Po kursie jest mi o wiele łatwiej odnaleźć się w codzienności z dziećmi, co miało bardzo dobry wpływ na relacje nie tylko z dziećmi, ale też z mężem czy z innymi ludźmi. Bardzo polecam!

Agnieszka

Kurs dał mi możliwość wglądu w siebie. Był jak zdzieranie kolejnych warstw iluzji i przekonań jaka ,,powinnam być,, ja jako mama. To tutaj dowiedziałam się, że ,,brzydkie,, jest ok, że każda moja reakcja jest ok, oraz że uczucie bezsilności jest wpisane w macierzyństwo. Złapałam kontakt ze swoją agresją i pierwszy raz w życiu tak naprawdę poczułam jej ogromną wartość. Teraz rozumiem, że bałam się jej, bo pomyliłam ją z przemocą. Kasia wywraca do góry nogami wszystkie teorie i metody wychowawcze. Istnieje tylko autentyczność. Dopuściłam, że w rodzinie jest miejsce na wszystkie stany i uczucia, wszystkich, którzy ją tworzą. Dziękuję Kasia za odwagę, którą zarażasz… żeby zaglądnąć do swojej duszy, potrzeba dużo odwagi. Dzięki tobie wiem, że w sercu znajdę wszystkie odpowiedzi.

Iza

Od kilku lat wychodziłam z siebie, żeby być najlepszą mamą na świecie.I wyszłam za daleko. Nikt tak mnie nie wkurzał jak moje własne dzieci, byłam zmęczona, przerażona swoimi atakami złości, przytłoczona poczuciem winy i okrutnie samotna. Aż w końcu sama nie wiem jak (może to te algorytmy?;) wpadł mi na maila opis kursu Kasi. To było coś, czego dawno szukałam, ale NIGDZIE tego nie było-wreszcie ktoś stanął PO MOJEJ stronie! Wreszcie zrozumiałam, że to ja, a nie dzieci potrzebują pomocy. To było jak kubeł zimnej wody w upalny dzień. Kurs Kasi to kawał wspanialej pracy ze sobą, przewodnictwo doświadczonej kobiety, mamy a praca w grupie to bezcenny dar uzdrawiający obolałe kawałki duszy. Kiedyś myślałam, że uda mi się nie popełnić błędu moich rodziców, dziś cieszę się, że tak szybko („tylko po 4 latach macierzyństwa) zorientowałam się, że funduję moim dzieciom coś dużo gorszego. Kurs UWOLNIŁ mnie od ciężaru ciągłego szukania rozwiązań poza sobą, od ślepego brnięcia w kolejne teorie rodzicielskie (uff co za ulga!), zapoczątkował proces akceptacji zagubionych części siebie i dał wiele jasnych drogowskazów na dalszą drogę w kierunku stania się sobą-szczęśliwą kobietą, która ma dzieci.

Anna

Ta kilkumiesięczna przygoda dała mi przede wszystkim zrozumienie wielu ważnych dla mnie spraw. Inaczej patrzę na swoje dzieci, na ich zachowanie, na własne reakcje. Mam w sobie wielką ulgę, na której zawsze najbardziej mi zależało. To, co mnie w macierzyństwie męczyło to poczucie przymusu. Zrozumiałam wiele. Nie znalazłam gotowych rozwiązań, jednak zrozumienie, które odkryłam, dla siebie, jest wg mnie wręcz odkryciem na zawsze. Czymś, do czego mogę wracać, jak wszystko znów stanie do góry nogami. To zrozumienie pozwoli mi na układanie na nowo. I dziś wiem, że to jest proces, który się nie skończy, ale odkąd to wiem, jestem wciąż ciekawa, ciekawa i jeszcze raz ciekawa. Wszystkiego. To jest piękno macierzyństwa. To dostałam od Kasi, od kursu i każdemu życzę doświadczyć tego, czego ja doświadczyłam. Polecam kurs z całego serca, absolutnie każdej mamie.

Kasia

Przechodząc przez kurs Kaśki płakałam, śmiałam się i złościłam. Czułam i spotkałam się ze sobą bardziej niż myślałam, że potrafię. Zdałam sobie sprawę, że to, co brałam za akceptację siebie, to tylko pierwszy krok do niej. Dzięki temu kursowi zrobiłam kolejny, milowy. Dziękuję.

Ania

Z całego serca polecam. Kaśka ma niesamowitą energię, wiedzę i doświadczenie, którymi potrafi się cudownie obrazowo i od serca dzielić. Jest konkretna, nie owija w bawełnę. Pomaga skonfrontować się z samą sobą.  Ten czas z Kaśką pomógł mi dotrzeć do tych niechcianych zepchniętych głęboko kawałków siebie. Podczas tych kilku miesięcy z kursem, Kaśką i dziewczynami, zaczęłam uważniej przyglądać się samej sobie, temu co czuje lub czego nie czuje. Nabrałam większego dystansu do siebie i do swojego dziecka. Co okazało się bardzo ważne, zaczęłam przekierowywać dużo uwagi na siebie, zamiast wciąż kierować ją na dziecko (to m.in. w tym miejscu, okazało się, że traciłam mnóstwo swojej energii), a to z kolei zmieniło perspektywę mojego funkcjonowania i relacji z dzieckiem. Dałam sobie, a może w końcu pozwoliłam sobie, na więcej przestrzeni i powoli zaczęłam wracać do samej siebie, z czułością, uważnością i wyrozumiałością przyglądać się sobie i podchodzić do samej siebie.

Katarzyna

Bardzo się cieszę, ze wzięłam udział w kursie: Macierzyństwo na własnych zasadach. Wiedza z kursu i towarzyszenie Kaśki pozwoliły mi na głęboki poziomie, nie tylko teoretycznym, oddzielić postawę autorytarną od przywództwa oraz przemocy od agresji. Pierwszym kursem, w którym uczestniczyłam był kurs „Relacja według Jesera Juula”, podczas dktórego doświadczyłam rewolucji, ale tego, czego doświadczyłam uczestnicząc w macierzyństwie, nie da się opisać słowami. Sama w dzieciństwie doświadczyłam autorytarnej postawy jednego z rodziców więc w swoim macierzyństwie miałam tendencję w druga skrajność. Teraz uczę się być przywódczynią dla mojego ośmiolatka i jestem spokojniejsza oraz pewniejsza siebie. Nie oceniam już złości i często mówię, ze jest to fajne uczucie. Jakie to uwalniające! Owszem czasem irytuje mnie, że ciągle trzeba się do siebie odwoływać i zastanawiać – jednakże nie tylko jest to opiekowanie się sobą ale też ukierunkowanie swojej energii na to , na co mam wpływ. Kurs godny polecenia, dużo porządkuje!

Agata

Kurs odnalazł mnie sam, w trudnym momencie wyczerpania i nerwówki. Wiele wątków, o których mówi Kasia i inne uczestniczki podczas spotkań on-line, to były myśli z mojej głowy i pomogły mi spojrzeć z dystansu i bez poczucia winy, skoro inni też tak mają. Dziękuję Ci Kasiu za otwartość i życzliwość, za próbę usłyszenia bez oceniania. Za motywację do zmiany i przede wszystkim za słowa, „tak jak zareagowałaś jest ok, innym razem zrobisz inaczej i też będzie ok”. Dotarło do mnie, że życie i macierzyństwo to proces, w którym są wzloty i upadki a ich centrum jestem ja. Dziękuję za to, że towarzyszyłaś mi w tej drodze.

Marta

Najprościej, ale najdosadniej mogę o kursie napisać, a raczej Kasi, która rozjaśnia cienie macierzyństwa i jest lampą, drogowskazem na tej nie łatwej drodze, roli życia: – dziękuję za wiedzę, za motywację, za nadzieję…

Magda

Kurs to prwdziwa podróż w kierunku macierzyństwa na własnych zasadach. Zyskałam poczucie, że mogę być fajną mamą nie zapominając o sobie, o własnych potrzebach, mamą, która stawia granice i która mówi ” NIE” z miłości. Wiem, że jeszcze wielokrotnie zbłądzę na tej drodze ale dzięki Kaśce wiem, że ta droga jest i będę mogła na nią wracać.

To, czego doświadczyłam na przedostatnich zajęciach online, zapamiętam chyba do końca życia. Wierzę, że kiedyś będę w miejscu, w którym uda mi się postawić krok, na który nie byłam gotowa podczas pracy w grupie.

Ola

Udział w kursie to najlepsza decyzja, jaką podjęłam, odkąd zostałam mamą. Odwaga Kaśki oraz połączenie siły z łagodnością, którą w sobie ma, pozwalały mi spotykać się z tym, do czego zapraszała. Do tej pory nie wiem, jak udało jej się z jednej strony wskazywać mi to wszystko, czym się dzieli, z drugiej nie wywołać u mnie poczucia bycia ocenianą. Dzięki temu nie musiałam się bronić, mogłam słuchać, bo przez cały czas czułam, że ona mi niczego nie narzuca. Proponowała, a ja w miarę własnej gotowości przyjmowałam. I nadal przyjmuję. To jak poszerza się moja gotowość podążania za sobą, jest zaskakujące. Ten kurs we mnie pracuje.

Dziewczyny i wsparcie grupy – tego nie da się wyrazić słowami. Ile razy dziękowałam im w myślach, że się czymś dzielą, bo choć ja nie miałam w niektórych tematach odwagi, by o sobie opowiedzieć, ich historie pozwalały mi ze sobą pracować.

Agnieszka

Macierzyństwo na własnych zasadach…. Wydawało mi się niemożliwe. A jednocześnie możliwe. Przecież je zaplanowałam! Jeszcze przed ciążą! Wiedziałam wszystko: jak będę karmić, wychowywać, dbać. Zaplanowałam. Moje zasady, moje pomysły, mój plan. A potem… a potem przyszło życie. Prawdziwy człowiek, nie wymyślony. Realne problemy, nie zaplanowane. Serio rozwiązania, nie ukartowane. Stres, rozczarowanie, poczucie winy i porażki. A potem… a potem przyszła Kaśka Kubiczek. Dziękuje sobie za odwagę stanięcia do tego kursu, a Autorce za odwagę mówienia prawdy. I stawiania ZA KOBIETĄ. Nie tylko matką, ale właśnie kobietą. Dzięki Kaśce przypomniałam sobie, ze mogę ufać. Sobie. Dziecku. Życiu. Nauczyłam się, ze porażki to lekcje, a nie katastrofy. Ze najważniejsze jest trwać przy sobie. Mimo WSZYSTKO. Ze sukces wychowawczy nie istnieje. Że sensem jest ODCZUWANIE i PRZEŻYWANIE wszystkiego, co przynosi życie i co wnoszą relacje z bliskimi. Że sensem jest pamiętanie kim się jest i przyjmowanie siebie każdej. W każdej wersji samopoczucia i samooceny. Ten sens jest dopiero punktem wyjścia do bycia z innymi. Dobrego, pełnego, osobiście odpowiedzialnego bycia z innymi.

Autorytarne wychowanie, którego doświadczałyśmy w dzieciństwie – chłód rodziców, miłość warunkowa, przemoc, groźby i kary, spowodowały, że w naszych ciałach uwięzione są emocje. To tam w tych dawno zapomnianych częściach, skrywasz odpowiedzi na wszystkie pojawiające się w Tobie pytania. Pokażę Ci, jak do nich dotrzeć i będę Ci w tym towarzyszyła. Odzyskując i uznając to, co utraciłaś w przeszłości, zyskasz spokój, za którym tak bardzo tęsknisz.

Dzieci potrzebują autentycznych relacji z rodzicami. Relacji opartych na więzi i miłości. By tworzyć takie relacje, nie powinnaś rezygnować z siebie (nawet dla dobra dziecka). Wręcz przeciwnie, powinnaś zacząć odzyskiwać te części siebie, które zablokowałaś w dzieciństwie.

Kiedyś rodzice mówili nam, co jest dobre, a co złe. Co wypada dziewczynce, a co nie wypada. Dostałyśmy szczegółowe instrukcje tego, jak powinnyśmy żyć. Wiele kobiet/matek nadal to sobie robi – bądź cierpliwa, słuchaj, wspieraj, nie krzycz, stwarzaj przestrzeń- to kolejne wytyczne, które notują mniej lub bardziej świadomie na twardym dysku swoich przekonań.  Pielęgnują w sobie te spokojne części, karcąc oraz uciszając te, których nie lubią i oddalają się od siebie coraz bardziej.

Jeśli czujesz, że to o Tobie, to w prostych krokach pokażę Ci, jak się z tego wyrwać.

Z czego składa się kurs

Dołączając do kursu, wykupujesz 9-miesięczny dostęp do procesu pracy ze sobą, podzielonego na 25 lekcji (+2), do których możesz wracać w dowolnym momencie, tyle razy ile będziesz potrzebowała. 

W sumie 9h nagranych lekcji.

Ważne jest, byś przez te 9 miesięcy wysłuchała lekcji kilka razy i w swoim tempie, małymi krokami, wdrażała je w życie. Wdrażając w życie to, o czym mówię w lekcjach, zaczyna zmieniać się Twoja macierzyńska codzienność, a Ty zaczynasz konfrontować się z emocjami. To działanie to pierwszy krok do zmiany. Drugim, który równocześnie będziesz stawiała na spotkaniach online, jest uwalnianie tych emocji. Jeśli się zaangażujesz, to łatwo pogodzisz to ze swoją codziennością, bo na początku wystarczy poświęcić na to kilka minut dziennie. Natomiast z czasem, wszystko to, czego będziesz uczyła się w kursie, stanie się Twoim stylem życia i podświadomie będziesz działała w taki sposób.

Zmiana, która się zadziewa dzięki uczestnictwie w kursie, nie wynika z tego, że coś powinnaś robić inaczej. Ona staje się wynikiem tego, że zaczynasz SIEBIE ROZUMIEĆ.

Zawartość poszczególnych modułów poznasz rozwijając zakładki:

MODUŁ 1 "Poczucie własnej wartości i pewność siebie"
 • W tym module uświadomisz sobie mechanizmy, które determinują Twoje macierzyńskie działania i zachowania.
 • Uświadomisz sobie dwie strony swojego macierzyństwa – tą ładną i tą brzydką,
 • I zaciekawisz się tą brzydką stroną, czyli tą której dotąd zupełnie nie chciałaś gościć w swojej codzienności,
 • Uznasz fakt, że nie jesteś tylko taką mamą, jaką chciałabyś być.
 • Uwolnisz się od dążenia do idealnej wersji siebie i swojej rodziny,
 • Przestaniesz wypierać to, co w Tobie niewygodne,
 • Nauczysz się wykorzystywać tą brzydką część siebie, do wspierania swojego poczucia własnej wartości. 
 • Wzrośnie Twoje pewność siebie jako mamy,
 • Przestaniesz gonić ten niedościgniony ideał, który masz w głowie. 
 • Odkryjesz, że naprawdę możesz siebie lubić taką jaka jesteś.

Lekcje w tym module:

 1. Dokąd
 2. Przekonania. W odwiedzinach tam, gdzie wszystko się zaczęło, cz.1
 3. Myśli
 4. Emocje i uczucia. W odwiedzinach tam, gdzie wszystko się zaczęło, cz.2
 5. Poczucie własnej wartości
 6. Pewność siebie

MODUŁ 2 "Złość i agresja"
 • Nauczysz się z odwagą patrzeć na swoje macierzyństwo, takim jakie ono jest naprawdę.
 • Zobaczysz swoją złość i agresję i przestaniesz z nimi „walczyć”.
 • W tym module naprawdę zobaczysz. jak  gościć złość i agresję w swoim życiu.
 • Pierwszy raz myśl o agresji i złości NIE wygeneruje bazującego na poczuciu winy pytania: 

– co mogę zrobić, by się tak nie zachowywać?

 • Będziesz mogła zacząć stawiać kroki w kierunku  integracji tej ładnej i brzydkiej matki którą masz w sobie.
 • Przestaniesz utykać na tym, co zewnętrzne i nauczysz się docierać do tego, czego oczy nie widzą.
 • Dotrzesz do swojego lęku przed pokazywaniem siebie prawdziwej światu i uwolnisz się od konieczności odgrywania kogoś kim nie jesteś.
 • Otworzysz się na na inne metody wychowawcze swojego męża i innych ludzi, bo akceptacja siebie takiej jaką jesteś, przełoży się na akceptację ludzi takich jakimi oni są.

Lekcje:

 1. Agresja siła, którą masz w sobie
 2. Zaakceptować agresję, co to właściwie oznacza?
 3. Po co nam agresja?
 4. Co to znaczy, że agresja nie znika?
 5. Najtrudniejszy pierwszy krok
MODUŁ 3 "NIE i granice"
 • Zaczniesz odkrywać w sobie kobietę, która ustąpiła miejsca matce, gdy na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko,
 • Odkryjesz różnicę między matką, a kobietą, która ma dzieci,
 • Jako kobieta, która ma dzieci zaczniesz o sobie decydować,
 • Zaczniesz podejmować decyzje w zgodzie ze sobą,
 • Uwolnisz się od tego, co Cię w macierzyństwie wykańcza,
 • Odzyskasz kontrolę nad swoim życiem i macierzyństwem,
 • Poznasz różnicę między usługiwaniem dzieciom/mężowi, a dbaniem o siebie i drugiego człowieka,
 • Zobaczysz, jak kochać swoich najbliższych, by oni rzeczywiście czuli się kochani.
 • Poczujesz się naprawdę ważna!
 • Przestaniesz czuć się odpowiedzialna za uczucia innych ludzi,
 • Uwolnisz się od kontroli i oczekiwań, że Twój mąż/partner, dziadkowie Twoich dzieci powinni żyć według Twoich wytycznych,
 • Nauczysz się akceptować ludzi takimi jakimi są wraz z ich wadami i zaletami i dzięki temu poczujesz się naprawdę wyzwolona,
 • Dostrzeżesz, że prawdziwa przynależność to przynależność do siebie i dzięki temu przestaniesz kierować się w życiu tym, co powinnaś, a czego nie powinnaś. 
 • Zaczniesz doceniać różnorodność świata i to będzie dla Ciebie prawdziwym zaskoczeniem.

Lekcje:

 1. Patriarchat
 2. Kochać mądrze
 3. NIE z naszego dzieciństwa
 4. Współczesne NIE
 5. Nie chcę
 6. Samodzielność
 7. Nie podoba mi się
 8. Przynależność
MODUŁ 4 "Autentyczna przywódczyni"
 • Gdy przestaniesz uciekać przez konfliktami wewnątrz Ciebie, będziesz na tym etapie gotowa ujrzeć prawdziwą wartość rodziny,
 • Dzięki Twojej przemianie każdy w Waszej rocznie będzie mógł czuć się jej ważna częścią,
 • Odzyskasz spokój wynikający z tego, że przestaniesz być „kołem zamachowym waszej rodziny”,
 • Twoje dzieci otrzymają przestrzeń do zdrowego rozwoju,
 • Będziesz miała jasność, które działania wspierają ich poczucie wartości, a które choć podejmowane z miłości, podcinają im skrzydła i na tym głębokim poziomie, powodują ich samotność,
 • Z ufnością spojrzysz na siebie, jak na osobę decyzyjną i nauczysz się przewodzić w swojej rodzinie,
 • Odkryjesz prawdziwą głębią więzi i relacji,
 • Przestaniesz szukać w relacji z dziećmi fajerwerków,
 • Przestaniesz inwestować energię w uatrakcyjnianie dzieciństwa swoich dzieci,
 • Zobaczysz, zestawiając na zabawę nie budujesz tych fundamentalnych więzi rodzinnych,
 • Nauczysz się czerpać radość z życia rodzinnego, które bazuje na codziennych obowiązkach,
 • Zaczniecie się do siebie naprawdę zbliżać,
 • Zrozumiesz, czego potrzebujecie jako rodzina, by każdy mógł w niej wzrastać,
 • Odzyskasz zaufanie do siebie i przestaniesz poszukiwać rad i wskazówek w poradnikach wychowawczych.

Lekcje:

 1. Przywództwo
 2. Przywództwo autorytarne vs nowoczesne
 3. Autentyczna przywódczyni, cz.1
 4. Auetntyczna przywódczyni, cz.2
 5. Autentyczna przywódczyni w praktyce

6. Zakończenie

7 spotkań ONLINE „W poszukiwaniu siebie” ta część kursu jest absolutnie wujątkowa, ponieważ to tutaj będziesz zgłębiała siebie. 

Podczas tych spotkań będziesz uczyła się rozumieć swoje emocje. Pokażę Ci, jak docierać do zdarzeń w TWOIM życiu, kiedy te uczucia zapisywały się w Twoim ciele. Dzięki tym podróżom do przeszłości, odnajdziesz wewnątrz siebie to miejsce, gdzie wszystko zostało stłumione. Będziesz mogła dać temu głos i odblokować się  na życie w zgodzie ze sobą. 

Podczas tych spotkań będziesz w bezpieczeństwie mojego prowadzenia, spotykała się z emocjami, na które potrzebujesz się otworzyć, by móc odnaleźć równowagę między przywiązaniem, a autentycznością. 

Trudne uczucia, takie jak wstyd, poczucie winy, gniew, rozczarowanie, smutek, są nieodłącznym elementem naszego życia rodzinnego. Niestety zupełnie nie wiemy, jak je przeżywać, przez co świadomie lub nieświadomie podejmujemy szereg działań, by chronić przed nimi zarówno siebie, jak i nasze dzieci. To droga donikąd. Podążając w tym kierunku nie docieramy do domu, czyli do siebie.

W kursie pokażę Ci, jak w konstruktywny sposób spotykać się ze swoimi emocjami, wykorzystując pamięć swojego ciała. 

Będziesz miała szansę zajrzeć do miejsc, które są źródłem Twoich ran i uświadomisz sobie, że one są jednocześnie źródłem Twojego uzdrowienia. 

NATYCHMIASTOWY DOSTĘP, DO

1 w Polsce kursu
DLA KOBIET, KTÓRE SA MAMAMI
Zabiorę Cię tam, gdzie nie będziesz musiała spełniać oczekiwań innych ludzi. Pokażę Ci macierzyństwo, w którym naprawdę jesteś wystarczająca i kompletna również wtedy, gdy popełniasz błędy. 
 • 27 lekcji video – 9h nagrań.
 • 7 sesji online 
2490 PLN
13 lat temu wyruszyłam w podróż, do której zapraszam Cię dzisiaj. Poznawanie siebie, jest najbardziej ekscytującym doświadczeniem, ale muszę być z Tobą szczera – to wcale nie oznacza, że zawsze jest łatwo. Bywa trudno, jednak przychodzi taki moment, kiedy wszystko zaczyna  układać się w spójną całość, a Ty zaczynasz czuć do siebie zaufanie. 

Gdy na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko, kobieta w Tobie ustąpiła miejsca matce, którą się stałaś.

Ta podróż to odrodzenie się w Tobie kobiety. Pokażę Ci, jak z matki stać się kobietą, która ma dzieci. 

Przeszłam tę drogę. Ty musisz przejść swoją samodzielnie, ale nie musisz robić tego w samotności. Początki zawsze są najtrudniejsze, dlatego przez 9 miesięcy towarzyszę Ci w tej podróży. Moja podróż trwała tak długo, bo nie miałam wokół siebie osoby, która stworzyłaby bezpieczne środowisko, na której mogłam się wesprzeć i której mogłam zadawać pytania. Wszystkich odpowiedzi szukałam w książkach. Tobie nie musi to zająć tyle czasu.

Nazywam się Katarzyna Kubiczek. Jestem socjoterapeutką, pedagożką oraz doradcą rodzinnym.

Od 7 lat wspieram dorosłych w odnajdywaniu własnej ścieżki rodzicielstwa. Prywatnie jestem żoną i matką trójki nastolatków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę być mamą, żeby wziąć udział w tym kursie?
Tak. 95% przykładów w kursie pochodzi z relacji matka-dziecko. To w oparciu o te przykłady, tłumaczę mechanizmy naszego działania.

Dlaczego dostęp do kursu otrzymuję tylko na 9 miesięcy.
My jako ludzie lubimy przywiązywać się do obecnego stanu rzeczy. Marudzimy wtedy, lecz mimo to, nie podejmujemy działań, zmierzającym ku rozwiązaniom.

Nawet zmiany na lepsze spotykają się wtedy z działaniem naszych mechanizmów obronnych, które odciągają naszą uwagę. To może przybrać na przykład taką formę – siadasz do kursu i nagle przypomina Ci się, że jest ładna pogoda, warto umyć okna i zamiast słuchać kursu, myjesz okna. Ewentualnie słuchasz go wtedy na słuchawkach, a to rozwiązanie jest tylko pośrednie.

Najefektywniej wykorzystasz kurs, jeśli słuchając go, będziesz skupiona na tym, co czujesz i myślisz (głównie z tego powodu lekcje są krótkie, żebyś mogła skupić uwagę).

Czas 9 miesięcy, w zupełności wystarcza, by wysłuchać całego materiału kilka razy i jest dodatkową motywacją, by nie odwlekać tego w czasie.

Moim celem nie jest, sprzedać Ci kurs. Moim celem jest, przeprowadzić Cię przez ten proces, tak byś wzięła z niego dla siebie jak najwięcej.

Czy ma znaczenie w jakim wieku są moje dzieci?

Jedyne ograniczenie wiekowe, to 18 miesięcy+.

Jeśli jesteś mamą noworodka (nie masz w domu starszych dzieci), to wstrzymaj się z udziałem w kursie. Właściwszym momentem, by zwrócić się w kierunku siebie, o którym mówię w kursie, jest czas kiedy Twoje dziecko będzie starsze..

Czy to kurs dla mnie? Czy będę w stanie go wdrażać w życie?

To kurs dla każdej kobiety, która jest matką. Jeśli tylko czujesz, że potrzebujesz zmiany i jesteś zdeterminowana, to sobie poradzisz. Każda z nas dokonuje tych zmian w swoim czasie, nie potrzeba do tego  szczególnych umiejętności. Potrzebujesz zaangażowania, czyli kilku minut dziennie na pracę ze sobą.

Kurs poszerzy Twoją perspektywę postrzegania relacji rodzic-dziecko, nawet jeśli ta wiedza będzie w Tobie pracowała powoli.

Przez 9 miesięcy będę tuż obok, więc choć pracę ze sobą musisz wykonać sama, nie musisz być podczas tego procesu samotna.

Kto powinien się wstrzymać z udziałem w kursie?
 • jesteś krótko po lub w trakcie jakiegoś trudnego rozstania – po takich wydarzeniach dobrze jest pozwolić soebie na przeżycie żałoby, żalu, straty i tego wszystkiego co się pojawi. To nie jest czas na pacę ze sobą. Przyjdzie lepszy moment, kiedy emocje po rozstaniu nie będa już tak intensywne. Zalecam 6 miesięczne wstrzymanie sie z podejmowaniem szerokopojętych działań terapeutycznych.

 

 • twoje dziecko dopiero przyszło na świat –. to jest czas, który warto poświęcić na takie bycie przy dziecku do którego zachęca szerokopojęte rodzicielstwo bliskości. Żródeł w których znajdziesz te wskazówki jest dzisiaj naprawdę dużo, nie ma potrzeby za nie płacić. Miej po prostu z tyłu głowy, że drugi rok życia dziecka to jest czas, kiedy powinnaś zacząć przedkładać swoje potrzeby ponad potrzeby dziecka. To wystarczy.  Kurs kierowany jest do mam dzieci w wieku 18 mcy+ 

Jesli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to dobry moment dla Ciebie, napisz do mnie lub zadzwoń:

biuro@katarzynakubiczek.pl 

793 718 102 

Czy dostanę fakturę?
Tak wystawiam faktury. W tym celu zaznacz w koszyku chęć otrzymania faktury i podaj dane. Fakturę otrzymasz na adres mailowy podany przy rejestracji.

Czy dostęp do lekcji kursu otrzymam od razu po zakupie?
Tak. Dostęp do nagrań otrzymasz od razu po zaksięgowaniu przez nas Twojej wpłaty. Wszystkie lekcje wraz z instrukcją, jak pracować z kursem, są nagrane. Wiem, jak trudno będąc mamą zaplanować coś i mieć pewność, że jakaś nagła sytuacja nie pokrzyżuje nam planów. Właśnie dlatego to Ty decydujesz, kiedy usiądziesz do kursu. Dzięki nagraniom możesz też w dowolnym momencie przerwać oglądanie i wrócić do niego, gdy znowu będziesz miała na to czas.

error: Nie kopiuj!