KURS ONLINE – proces indywidualny

Macierzyństwo na własnych zasadach

 • Czujesz, że Twoje życie dzieli się na to sprzed urodzenia dzieci i na to, które nastało po ich przyjściu na świat? 
 • Kochasz swoje dzieci najbardziej na świecie , chcesz dla nich wszystkiego, co najlepsze, ale  jednocześnie chciałabyś poczuć więcej niezależności? 
 • Tęsknisz za czasami, kiedy nikt nie mówił Ci, co powinnaś, a czego nie powinnaś robić?

Pokażę Ci, jak odzyskać równowagę. Stać się kobietą, która ma dzieci i przestać być, tylko i wyłącznie matką.  Bo gdy Ty rezygnujesz z siebie “dla dobra dziecka”,nie służy to ani Tobie, ani jemu. Twoje dziecko potrzebuje mamy, która sama dla siebie jest ważna. Gdy Ty jesteś dobra dla siebie, dziecko uczy się, jak nie rezygnując siebie, tworzyć pełne miłości relacje.

Odzyskaj w sobie kobietę, która ustąpiła miejsca matce, gdy na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko.

Starasz się być mamą obecną, której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza, mimo to nadal czujesz, że powinnaś robić więcej?

Nie czujesz się wystarczającą i dość dobrą mamą taka, jaka jesteś?

Wstydzisz się, bo schematyczne reakcje wdzierają się do Twojej codzienności mimo, że próbowałaś już niemal wszystkich sposobów, by się ich pozbyć?

Jako mama i jako kobieta nie wierzysz w siebie, nie ufasz swojej intuicji i brakuje Ci pewności siebie?

Porównujesz się do innych matek i wraca do Ciebie poczucie, że one radzą sobie lepiej?

Włożyłaś dotąd dużo energii w swój rozwój, lecz nadal zarzucasz sobie, że nie wszystko robisz, tak jak byś chciała?

Masz natłok myśli, czy napewno robisz wszystko, by Twoje dzieci dostały to, na co zasługują?

Twoje macierzyństwo przepełniają obawy, lęk i strach o szczęście i zdrowie Twoich dzieci?

Martwisz się o przyszłość swoich dzieci i nie potrafisz zaznać spokoju?

Wiesz doskonale, co służy Twoim dzieciom i czujesz się winna, że zdarza Ci się reagować schematycznie?

Nie przestajesz analizować, że coś mogłaś coś zrobić lepiej, inaczej…?

Jesteś zmęczona ciągłym zastanawianiem się, czego jeszcze potrzebują Twoje dzieci, by zdrowo się rozwijać?

 Doskonale Cię rozumiem, byłam w tym miejscu.

 Zamartwiałam się, zmagałam z poczuciem winy i wstydu, szczególnie wtedy, gdy reagowałam w sposób, który nie wpisywał się w moje wyobrażenia rodziny, którą chciałam tworzyć. Pamiętam, że bez względu na to, jak bardzo się starałam, zawsze przychodził moment, który wszystko przekreślał. Te sytuacja wzmagały lęk, że nie daję dziecku tego, co najlepsze. Wszystko to przekładało się na moje małżeństwo. Kontrolowałam swojego męża, czy właściwie zwraca się do naszego syna, czy dobrze się z nim bawi. Inwestowałam dużo energii w to, by zaczął czytać poradniki, które ja czytałam.

Z męża i żony staliśmy się rodzicami, których łączyło tylko dziecko i obowiązki z nim związane. 

Mniej więcej w okolicach 3 urodzin naszego najstarszego syna, gdy na świecie był już nasz drugi syn, stawało się dla mnie jasne, że albo zacznę akceptować to, jacy jako rodzina jesteśmy z całym tym krzykiem, impulsywnością i  niedoskonałościami, albo przepłacę to zdrowiem i rozpadem małżeństwa. Wtedy wiedziałam też już, że muszę zacząć od siebie. Byłam jedyną osoba, na którą miałam wpływ.

Zaczęłam uczyć się miłości do siebie. Zamiast próbować zmienić siebie w spokojniejszą, cierpliwszą i bardziej opanowaną, zaczęłam uczyć się życzliwości wobec siebie i tego, jaka jestem. Zrozumiałam, że jeśli ja siebie nie pokocham, nikt za mnie tego nie zrobi. Zrozumiałam, że muszę przestać szukać akceptacji na zewnątrz, że tylko samoakceptacja, jest w stanie wyzwolić mnie od wstydu, lęku i obaw  o przyszłość naszych dzieci.

Podczas podróży w głąb siebie, wszystko to, co stanowiło przeszkodę, stało się dla mnie kluczem do odzyskania prawdziwej siebie. Podczas tej podróży uwolniłam się od klatek przekonań, w których utykałam, gdy świat wokół mówił mi, jaką mamą powinnam być. Polubiłam siebie!       

Na bazie swoich wieloletnich doświadczeń stworzyłam kurs, w którym krok po kroku prowadzę Cię od postrzegania siebie jako mamy/kobiety, która musi się zmienić, do prawdziwego przyjęcia siebie taką, jaka jesteś.

 

Pokażę Ci, jak spotkać się z prawdziwą sobą. Dzięki temu spotkaniu zaczniesz budować z dziećmi relacje oparte na więzi. Nauczysz się pytać siebie – czego ja chcę? Co jest dla mnie ważne? Jesper Juul powiedział, że dając życie dzieciom, dostajemy szansę, by odzyskać swoje. Nie chodzi więc o to, by uczyć się rodzicielstwa, tylko by odzyskać to, kim byłybyśmy bez łatek nałożonych na nas w dzieciństwie. Chodzi też o to, by nie nakładać na siebie kolejnych, nawet tych narzucanych przez nowoczesne macierzyństwo.

Najlepszym dowodem na to, jak bardzo dzisiaj nam wszystkim brakuje relacji, jest kryzys, którego doświadczamy. Dzieci oraz młodzież są coraz bardziej zagubieni.  

Decydując się na podróż, do której Cię zapraszam, korzyści odniesiecie wszyscy i Ty, i Twoje dzieci.

Korzyści dla Ciebie:

 • zyskasz spokój i zaufanie do siebie,
 • przestaniesz gonić niedościgniony ideał, który masz w głowie i zaczniesz żyć swoim prawdziwym życiem,
 • nauczysz się wykorzystywać trudne sytuacje, do wspierania swojego poczucia własnej wartości,
 • wzrośnie Twoja pewność siebie jako mamy,
 • wzrośnie Twoja samoakceptacja i uwolnisz się od konieczności odgrywania roli kogoś, kim nie jesteś,
 • poczucie wstydu i wewnętrzny krytyk przestaną determinować Twoje działania, 
 • będziesz przyjmowała ze spokojem to, że Twój mąż/partner, Twoi rodzice, inaczej niż Ty postępują z dziećmi, 
 • odkryjesz różnicę między matką, a kobietą, która ma dzieci,
 • zaakceptujesz  w sobie tę mamę, która krzyczy. Zobaczysz, jak z niej czerpać.
 • odzyskasz poczucie sprawczości.

 

Nauczysz się kochać siebie i być dla siebie dobra.

Korzyści dla dziecka:

W przypadku dzieci chodzi o to, by one nie utraciły siebie. 

 • Dzieci tracą siebie, gdy rodzice skupiają się na nich. Nie ma znaczenia, czy robią to w sposób autorytarny (jak będziesz grzeczna, to nie będziemy musieli cię karać), czy w ten nowoczesny bliskościowo-przyzwalający (widzę, że jesteś zła i jest ci przykro). Jeśli zamiast na sobie, skupiamy się na dzieciach, one tracą kontakt ze sobą. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy za naszymi działaniami kryje się ogromna miłość i chęć zapewnienia dziecku wszystkiego, co najlepsze. Towarzyszy nam wtedy poczucie spełnienia (jestem fajną mamą). Jednak ono nie otrzymuje przestrzeni, by doświadczać siebie. Natomiast, gdy skupiasz się na odzyskiwaniu siebie, oddajesz dziecku tą przestrzeń. Ono potrzebuje jej, by wzrastało jego poczucie własnej wartości.
  • Dowiaduje się wtedy, kim jest.
  • Wzrasta jego świadomość tego, co wnosi do Waszej rodziny. Czuje się jej ważną częścią.

Tamara (uczestniczka edycji pilotażowej) mówi o kursie tak:

 

Kaśka nie mówi tu o pomysłach na życie, tylko o życiu – takim, jakie ono jest. Mówi do prawdziwych kobiet – ze wszystkimi naszymi staraniami, wyobrażeniami na swój temat, ale też niedoskonałościami. Mówiąc w ten sposób, obejmuje te niedoskonałości akceptacją, która ma szansę udzielić się słuchaczkom tego kursu – kobietom, które spędziły już wystarczająco dużo czasu na staraniu się, aby stać się kimś innym, lepszym. To kurs dla kobiet, które są już gotowe, aby zostać tym, kim są i taką siebie traktować z życzliwością. Struktura tego kursu jest zupełnie nieoczywista – widać, że powstała organicznie, na podstawie doświadczenia, a nie wymyślonej koncepcji. Po wysłuchaniu całości ciało mówi wyraźnie: to ma sens! Nawet jeśli głowa czasem protestuje…” 

Co wyróżnia ten kurs od pozostałych?

Kursy dostępne na rynku albo skupiają się na tym, czego potrzebuje dziecko, albo na tym, jak o siebie dbać, by z większym spokojem, odnajdywać się w tej macierzyńskiej codzienności.

Ten kurs jest zupełnie inny.

To 1 w Polsce kurs,

 

który pomoże Ci uznać i zintegrować w sobie tą spokojną mamę i tą porywczą. W końcu będziesz mogła przestać stawać się jakaś. Krok po kroku pomogę Ci, odzyskać siebie taką, jaka jesteś. 

Dzieci potrzebują autentycznych relacji z rodzicami. Relacji opartych na więzi i miłości. By tworzyć takie relacje, nie powinnaś rezygnować z siebie (nawet dla dobra dziecka). Wręcz przeciwnie, powinnaś zacząć odzyskiwać te części siebie, które zablokowałaś w dzieciństwie.

Kiedyś rodzice mówili nam, co jest dobre, a co złe. Co wypada dziewczynce, a co nie wypada. Dostałyśmy szczegółowe instrukcje tego, jak powinnyśmy żyć. Wiele kobiet/matek nadal to sobie robi – bądź cierpliwa, słuchaj, wspieraj, nie krzycz, stwarzaj przestrzeń- to kolejne wytyczne, które notują mniej lub bardziej świadomie na twardym dysku swoich przekonań.  Pielęgnują w sobie te spokojne części, karcąc oraz uciszając te, których nie lubią i oddalają się od siebie coraz bardziej.

Jeśli czujesz, że to o Tobie, to w prostych krokach pokażę Ci, jak się z tego wyrwać.

Przechodząc przez kurs Kaśki płakałam, śmiałam się i złościłam. Czułam i spotkałam się ze sobą bardziej niż myślałam, że potrafię. Zdałam sobie sprawę, że to, co brałam za akceptację siebie, to tylko pierwszy krok do niej. Dzięki temu kursowi zrobiłam kolejny, milowy. Dziękuję.

 

Kaśka (uczestniczka edycji pilotażowej)

Zobacz co o mnie mówią:

Autorytarne wychowanie, którego doświadczałyśmy w dzieciństwie – chłód rodziców, miłość warunkowa, przemoc, groźby i kary, spowodowały, że w naszych ciałach uwięzione są emocje. To tam w tych dawno zapomnianych częściach, skrywasz odpowiedzi na wszystkie pojawiające się w Tobie pytania. Pokażę Ci, jak do nich dotrzeć i będę Ci w tym towarzyszyła. Odzyskując i uznając to, co utraciłaś w przeszłości, zyskasz spokój, za którym tak bardzo tęsknisz.

Kurs dla mam to niezwykłe spotkanie. Spotkanie z Kaśką, spotkanie z własną przeszłością, spotkanie ze sobą tu i teraz. Będąc zanurzoną w teraźniejszości, w bezpiecznych ramionach Autorki, mogę szukać tego, co utraciłam kiedyś; jednak bez poczucia osamotnienia. Stworzyć przestrzeń tak bezpieczną, spokojną, nie oceniającą  i  jednocześnie: tak wspierającą, budującą bez napięcia i presji… mogła tylko Kaśka Kubiczek. Czuję wielki szacunek i wdzięczność za ten projekt, za podzielenie się ze światem tym, co najważniejsze. Za ukierunkowanie mnie na… mnie i na moje szeroko pojęte zdrowie i szczęście.

 

Julka  (uczesniczka edycji pilotażowej)

Z czego składa się kurs:

 • Dołączając do kursu, wykupujesz 9-miesięczny dostęp do procesu pracy ze sobą, podzielonego na 25 lekcji, do których możesz wracać w dowolnym momencie, tyle razy ile będziesz potrzebowała.

Ważne jest, byś przez te 9 miesięcy wysłuchała lekcji kilka razy, w swoim tempie i małymi krokami, wdrażała je w życie. Jeśli się zaangażujesz, to łatwo pogodzisz to ze swoją codziennością, bo na początku wystarczy jak poświęcisz na to kilka minut dziennie. Natomiast z czasem, wszystko to, czego będziesz uczyła się w kursie, stanie się Twoim stylem życia i podświadomie będziesz działała w taki sposób.

 • Lekcje są bazą do pracy podczas spotkań online. Online na platformie zoom spotkamy się 5 razy. Tutaj będziesz integrować z ciałem, to co odkryjesz, słuchając lekcji i wdrażając zmiany do swojej codzienności. Podczas tych spotkań będziesz, pogłębiała wgląd we własne emocje.

Spotkania online są bardzo ważnym elementem tego procesu ponieważ odzyskiwanie siebie wymaga również odzyskania kontaktu z ciałem. 

 • Dodatkowym wsparciem, które otrzymasz w ramach kursu, jest dostęp do zamkniętej grupy na facebooku.

Na bieżąco będziesz mogła dzielić się tam swoimi wątpliwościami, zadawać pytania, na które będę osobiście odpowiadać tak szybko, jak to tylko możliwe. W grupie wymieniamy się swoimi doświadczeniami. Tworzymy społeczność kobiet/matek, które wybrały autentyczne przywództwo. Badania dowodzą, że towarzystwo osób, które przeżywają podobne doświadczenia, wspiera proces wracania do równowagi.

Gotowa na podróż w głąb swojego macierzyństwa?

NATYCHMIASTOWY DOSTĘP, DO

1 w Polsce kurs

 DLA KOBIET, KTÓRE SA MAMAMI

Zabiorę Cię tam, gdzie nie będziesz musiała spełniać oczekiwań innych ludzi. Pokażę Ci macierzyństwo, w którym naprawdę jesteś wystarczająca i kompletna również wtedy, gdy popełniasz błędy. 

27 lekcji video /5 indywidualnych spotkań online / udział w grupie na fb

2490 PLN

12 lat temu wyruszyłam w podróż, do której zapraszam Cię dzisiaj. Poznawanie siebie, jest najbardziej ekscytującym doświadczeniem, ale muszę być z Tobą szczera – to wcale nie oznacza, że zawsze jest łatwo. Bywa trudno, jednak przychodzi taki moment, kiedy wszystko zaczyna  układać się w spójną całość, a Ty zaczynasz czuć do siebie zaufanie. 

Gdy na świat przyszło Twoje pierwsze dziecko, kobieta w Tobie ustąpiła miejsca matce, którą się stałaś.

Ta podróż to odrodzenie się w Tobie kobiety. Pokażę Ci, jak z matki stać się kobietą, która ma dzieci. 

Przeszłam tę drogę. Ty musisz przejść swoją samodzielnie, ale nie musisz robić tego w samotności. Początki zawsze są najtrudniejsze, dlatego przez 9 miesięcy towarzyszę Ci w tej podróży. Moja podróż trwała tak długo, bo nie miałam wokół siebie osoby, która stworzyłaby bezpieczne środowisko, na której mogłam się wesprzeć i której mogłam zadawać pytania. Wszystkich odpowiedzi szukałam w książkach. Tobie nie musi to zająć tyle czasu.

Nazywam się Katarzyna Kubiczek. Jestem pedagożką, socjoterapeutką oraz trenerką Family-Lab Polska.

Od 7 lat wspieram rodziców w odnajdywaniu własnej ścieżki rodzicielstwa. Prywatnie jestem żoną i matką trójki nastolatków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę być mamą, żeby wziąć udział w tym kursie?
Tak. 95% przykładów w kursie pochodzi z relacji matka-dziecko. To w oparciu o te przykłady, tłumaczę mechanizmy naszego działania.

Dlaczego dostęp do kursu otrzymuję tylko na 9 miesięcy.
My jako ludzie lubimy przywiązywać się do obecnego stanu rzeczy. Marudzimy wtedy, lecz mimo to, nie podejmujemy działań, zmierzającym ku rozwiązaniom.

Nawet zmiany na lepsze spotykają się wtedy z działaniem naszych mechanizmów obronnych, które odciągają naszą uwagę. To może przybrać na przykład taką formę – siadasz do kursu i nagle przypomina Ci się, że jest ładna pogoda, warto umyć okna i zamiast słuchać kursu, myjesz okna. Ewentualnie słuchasz go wtedy na słuchawkach, a to rozwiązanie jest tylko pośrednie.

Najefektywniej wykorzystasz kurs, jeśli słuchając go, będziesz skupiona na tym, co czujesz i myślisz (głównie z tego powodu lekcje są krótkie, żebyś mogła skupić uwagę).

Czas 9 miesięcy, w zupełności wystarcza, by wysłuchać całego materiału kilka razy i jest dodatkową motywacją, by nie odwlekać tego w czasie.

Moim celem nie jest, sprzedać Ci kurs. Moim celem jest, przeprowadzić Cię przez ten proces, tak byś wzięła z niego dla siebie jak najwięcej.

Czy ma znaczenie w jakim wieku są moje dzieci?
Wiek Twoich dzieci nie ma znaczenia. Każdy moment jest dobry, by zwrócić się w kierunku siebie i autentycznego przywództwa, o którym mówię w kursie.

Czy to kurs dla mnie? Czy będę w stanie go wdrażać w życie?

To kurs dla każdej kobiety, która jest matką. Jeśli tylko czujesz, że potrzebujesz zmiany i jesteś zdeterminowana, to sobie poradzisz. Każda z nas dokonuje tych zmian w swoim czasie, nie potrzeba do tego  szczególnych umiejętności. Potrzebujesz zaangażowania, czyli kilku minut dziennie na pracę ze sobą.

Kurs poszerzy Twoją perspektywę postrzegania relacji rodzic-dziecko, nawet jeśli ta wiedza będzie w Tobie pracowała powoli.

Przez 9 miesięcy będę tuż obok, więc choć pracę ze sobą musisz wykonać sama, nie musisz być podczas tego procesu samotna.

Czy dostanę fakturę?
Tak wystawiam faktury. W tym celu zaznacz w koszyku chęć otrzymania faktury i podaj dane. Fakturę otrzymasz na adres mailowy podany przy rejestracji.

Czy dostęp do lekcji kursu otrzymam od razu po zakupie?
Tak. Dostęp do nagrań otrzymasz od razu po zaksięgowaniu przez nas Twojej wpłaty. Wszystkie lekcje wraz z instrukcją, jak pracować z kursem, są nagrane. Wiem, jak trudno będąc mamą zaplanować coś i mieć pewność, że jakaś nagła sytuacja nie pokrzyżuje nam planów. Właśnie dlatego to Ty decydujesz, kiedy usiądziesz do kursu. Dzięki nagraniom możesz też w dowolnym momencie przerwać oglądanie i wrócić do niego, gdy znowu będziesz miała na to czas.

MACIERZYŃSTWO NA WŁASNYCH ZASADACH

1 konsultacja psychologiczna to koszt od 200zł. Gdybyś chciała dojść do tego, do czego dotrzesz pracując z kursem potrzebowałabyś minimum półrocznej pracy, czyli od 4800 zł.

27 lekcji MP4 /5 indywidualnych spotkań online / udział w grupie na fb

2490 PLN

 
© 2013-2020 Katarzyna Kubiczek.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone