Zaznacz stronę
 
Kim jestem?

Z wykształcenia jestem pedagogiem, socjoterapeutką oraz certyfikowaną trenerką Familylab Association, międzynarodowej organizacji założonej przez duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula. Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwóch synów i córki.   Dzieci są dla mnie prawdziwą skarbnicą wiedzy, ponieważ wszystko o czym mówię i piszę od ponad 12 lat wdrażam w relacje z nimi.

Mam świadomość, że choć dzisiaj jestem już potrójną mamą, nie wiem wszystkiego. Nadal poszukuję odpowiedzi na pojawiające się pytania lecz nie gonię już ideału. Mam w sobie dużo zgody na siebie, na swoje wpadki i ułomności. Dzisiaj bardzo cenię sobie nieidealność swoją i swoich dzieci. Wiem co jest najważniejsze, by rozwijały się w zgodzie ze sobą. Mam poczucie, że jako rodzina idziemy w dobrym kierunku, lubię naszą codzienność. Lubię siebie za to jaką jestem mamą i właśnie dlatego stworzyłam Laboratorium Relacji, by dzielić się z Wami swoim doświadczeniem.

 

Moja historia

Macierzyństwo okazało się podróżą, podczas której każdego dnia poznaję siebie i dowiaduję się o sobie rzeczy, o których istnieniu nie miałabym pojęcia. Choć zaczynałam od metod behawioralnych, szybko zrozumiałam, że nie są tym, czym chciałabym się definiować jako mama. Ten moment zapamiętam na zawsze, ponieważ właśnie od niego zaczęło się poszukiwanie odpowiedzi na pojawiające się pytania. Najważniejsze pytanie, które towarzyszy mi codziennie i które jest moim drogowskazem, brzmi:

Co dziecko, którym byłam pomyślałoby o rodzicu, którym się stałam?

 

Drogą, którą wybrałam, podążam już ponad 12 lat. Przez ten czas zrozumiałam, że zachowania dzieci nie są przypadkowe. Nauczyłam się traktować je jako cenną wiedzę o tym, kim są i co jest dla nich w danym momencie ważne. Dzisiaj wiem dużo więcej o tym, dlaczego się buntują? Dlaczego nie są w stanie zawsze spełniać moich oczekiwań? A także, dlaczego dzisiejsze rozwiązania nie zadziałają jutro?

Świadectwa i certyfikaty:

 

Politechnika Krakowska – zarządzanie i organizacja przedsiębiorstw, mgr inż.

FamilyLab Association – Trener

Instytut Studiów Podyplomowych – Pedagog,

Instytut Studiów Podyplomowych – Socjoterapeuta,

Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości – Trener Umiejętności Społecznych TUS SST,

Ośrodek Edukacji Psychologicznej – Szkoła Pomocy Psychologicznej – w trakcie

 

Cały czas się rozwijam i poszerzam warsztat swoich umiejętności

 

 

© 2013-2020 Katarzyna Kubiczek.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone