Pomagam dorosłym dogadać się ze dziećmi! 

 

 

 

 

 

 

“Nie mówmy dzieciom kim są – towarzyszmy w błędach i porażkach, a im na pewno uda się poznać tą najcenniejszą prawdę… prawdę o sobie.”

Macierzyństwo okazało się podróżą, podczas której każdego dnia poznaję siebie i dowiaduję się o sobie rzeczy, o których istnieniu nie miałabym pojęcia. Choć zaczynałam od metod behawioralnych, szybko zrozumiałam, że nie są tym, czym chciałabym się definiować jako mama. Ten moment zapamiętam na zawsze, ponieważ właśnie od niego zaczęło się poszukiwanie odpowiedzi na pojawiające się pytania. Najważniejsze pytanie, które towarzyszy mi codziennie i które jest moim drogowskazem, brzmi:

Co dziecko, którym byłam pomyślałoby o rodzicu, którym się stałam?

 

Drogą, którą wybrałam podążam już ponad 11 lat. Przez ten czas zrozumiałam, że zachowania dzieci nie są przypadkowe. Nauczyłam się traktować je jako cenną wiedzę o tym, kim są i co jest dla nich w danym momencie ważne. Dzisiaj wiem dużo więcej o tym, dlaczego się buntują? Dlaczego nie są w stanie zawsze spełniać moich oczekiwań? A także, dlaczego dzisiejsze rozwiązania nie zadziałają jutro?

Jednocześnie mam świadomość, że choć dzisiaj jestem już potrójną mamą, nadal nie wiem wszystkiego. Nadal poszukuję odpowiedzi na pojawiające się pytania lecz nie gonię już ideału. Mam w sobie dużo zgody na siebie, na swoje wpadki i ułomności. Dzisiaj bardzo cenię sobie nieidealność swoją i swoich dzieci. Wiem co jest najważniejsze by rozwijały się w zgodzie ze sobą. Mam poczucie, że jako rodzina idziemy w dobrym kierunku, lubię naszą codzienność. Lubię siebie za to jaką jestem mamą i właśnie dlatego stworzyłam Laboratorium Relacji, by dzielić się z Wami swoim doświadczeniem.

Wartości, którymi kieruję się dzisiaj

Odpowiedzialność

Równa godność

Integralność

Autentyczność

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że najważniejszą decyzją w moim życiu było powiedzenie sobie głośno

NIE CHCĘ WYCHOWYWAĆ DZIECI W SPOSÓB AUTORYTARNY

 

Malutki krok, za nim kolejny i kolejny, czasami dwa kroki wstecz, by móc następnie znowu ruszyć przed siebie.

Laboratorium Relacji powstało, by dzielić się z Wami tym wszystkim i by wspierać Was w poszukiwaniu własnej drogi. Chodzi o poszukiwanie, sprawdzanie, wyciąganie wniosków i o refleksję….

…. Zapraszam Cię do świata relacji

 

 

© 2013-2020 Katarzyna Kubiczek.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone