BEZPŁATNY WEBINAR
8 kwietnia 2025 roku o godz. 20:00 / na żywo
JAK DZIECI ROZWIJAJĄ ZDROWE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI?
Oparty na filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula, który zrewolucjonizował podejście do wychowania dzieci
DAJ SOBIE SZANSĘ TO USŁYSZEĆ, TO MOŻE ZUPEŁNIE ZMIENIĆ TWOJE POSTRZEGANIE RODZICIELSTWA!
CZEGO SIĘ DOWIESZ?
- Jaka jest różnica między poczuciem własnej wartości a pewnością siebie?
- Czym jest poczucie własnej wartości?
- Po co dzieciom dobrze rozwinięte poczucie własnej wartości?
- Jakie działania rodziców wspierają u dziecka rozwój poczucia własnej wartości, a jakie choć podejmowane z miłości podcinają mu skrzydła?
- Jaki związek ma niskie poczucie własnej wartości z pogarszającym się stanem psychicznym dzieci i młodzieży?
- Jak niskie poczucie własnej wartości rodziców wpływa na dzieci? I co można z tym zrobić?
KIM JESTEM?
Cześć, nazywam się Katarzyna Kubiczek

JESTEM LIDERKĄ WŚRÓD TRENERÓW FAMILYLAB – Fundacji założonej przez JESPERA JUULA.
- W 2016 roku założyłam Laboratorium Relacji, w którym wspieram dorosłych w budowaniu świadomych relacji.
- Prowadzę szkolenia dla rodziców oraz grupy mentoringowe i terapeutyczne dla kobiet.
- Jestem terapeutką, w pracy wykorzystuję elementy terapii Gestalt, terapii systemowej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR).
- Jako doradca rodzinny wspieram rodziców w budowaniu z dziećmi autentycznych relacji opartych na więzi. W każdym miesiącu w sali szkoleniowej oraz w gabinecie spotykam dziesiątki rodziców, poszukujących alternatywy dla metod autorytarnych, ale również dla współczesnego rodzicielstwa, które według mnie nadmiernie skupia się na potrzebach dzieci.
Relacje rodzinne od zawsze mnie fascynowały, a zgłębianie dynamik międzyludzkich stało się moją pasją, kiedy 18 lat temu zostałam mamą. Nie przypuszczałam wtedy, że doświadczenia zdobywane w relacji z moimi dziećmi tak mocno ukształtują moją przyszłą ścieżkę zawodową.
CO MÓWIĄ UCZESTNICY









JESPER JUUL (1948-2019) – duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka „Twoje kompetentne dziecko” jest jedną z najbardziej cenionych współczesnych pozycji na temat wychowania. Jeden z głównych liderów przełomu we współczesnej pedagogice. Zawdzięczamy mu odejście od wychowania autorytarnego opartego na posłuszeństwie, karach i przemocy psychicznej lub fizycznej. Stworzył nowy paradygmat wychowawczy (od posłuszeństwa do odpowiedzialności) bazujący na zaufaniu do naturalnych kompetencji dziecka. Zwracał uwagę, że żadna metoda wychowawcza, nie zastąpi autentycznej relacji z dzieckiem. Ponadto nawoływał do przywództwa, które uważał, za niezbędny fundament relacji dorosłych z dziećmi.
W 2007 roku założył międzynarodową organizację Familylab International oferującą seminaria, wykłady oraz kursy dla profesjonalistów chcących bliżej zapoznać się z jego ideami. Ponad 40 lat pomagał rodzinom na całym świecie jako terapeuta i pedagog.
JAK TO MOŻLIWE, ŻE W CZASACH TAK PRĘŻNIE ROZWIJAJĄCEGO SIĘ ŚWIADOMEGO RODZICIELSTWA,
KONDYCJA PSYCHICZNA DZIECI I MŁODZIEŻY JEST CORAZ GORSZA?
Często rodzicom trudno się z tym pogodzić, ale fakt jest taki, że wiele działań, które podejmujemy z miłości, zupełnie nie wychodzi na dobre naszym dzieciom. Chcąc zrozumieć, dlaczego tak jest, potrzebujemy zgłębić temat poczucia własnej wartości. W przeciwnym razie nie przestaniemy błądzić, a kondycja psychiczna naszych dzieci będzie się pogarszać.
Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. To ono ma często decydujący wpływ na to, czy dziecko odnajdzie się w grupie rówieśniczej, jak poradzi sobie z presją grupy, czy będzie umiało powiedzieć „nie”, czy nie padnie ofiarą uzależnienia, jak odnajdzie się w nowej szkole, jaki wpływ będzie miał na nie rozwód rodziców, bolesne rozstanie, czy śmierć kogoś bliskiego.
This website is not a part of Facebook or Facebook Inc. Additionally this site is NOT endorsed by Facebook in any way. FACEBOOK is a trademark of FACEBOOK Inc.